19 grudnia 2018

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2019.1

Informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2019.1.1 która wprowadza nowe wersje deklaracji obowiązujących za rok 2018, a także dostosowuje program do pozostałych zmian w przepisach prawnych.

Więcej
21 listopada 2018

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2019

Do pobrania jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2019.0.1 która wprowadza przede wszystkim elektroniczne teczki pracowników i dostosowuje program do pozostałych zmian w przepisach prawnych. Kolejna wersja to także ponad 110 nowości i ulepszeń które sprawią, że praca z programem stanie się jeszcze szybsza i łatwiejsza.

Więcej
05 listopada 2018

Kadry i płace – kilka wypłat w tym samym okresie

Kadry i Płace Problem: Ogranizacja wypłaty z umowy na kilka rachunków w jedym miesiącu na różne kwoty. Rozwiązanie: Przygotowałem umowę o pracę na formularzu pracownika i nie wskazałem na jakiej dokładnie liście będę wypłacał kwoty z tej umowy. Następnie stworzyłem 3 listy płac typu umowa o symbolach U1, U2, U3 (koniecznie – program nie dopuści […]

Więcej
05 listopada 2018

Podział kwot w rejestrze VAT zakupu

Funkcjonalność która przyśpiesza wprowadzenie dokumentów do rejestrów VAT i zastępuje ręczne wyliczenie kwot na kalkulatorze. W przypadku gdy odliczamy tylko część kwoty VAT na deklaracji, to na dokumencie faktury zakupu należy wykazać taką pozycję w 2 zapisach, ręcznie wyliczając kwoty netto i ustawiając odpowiednio pola. Można ten proces uprościć i wprowadzić całą wartość netto faktury, […]

Więcej
22 czerwca 2018

Optima – Dodatkowa kolumna w rejestrze VAT

Do zaoferowania mamy dodatkową kolumnę przeznaczoną dla oprogramowania Comarch ERP Optima. Kolumna ma za zadanie ułatwić wyłapywanie faktur korekt, do których nie ma oryginału. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne gdy mamy w rejestrze VAT wiele korekt i chcemy na bieżąco kontrolować czy do systemu mamy wprowadzony dokument źródłowy. Aby kolumna wykryła powiązanie między oryginałem a […]

Więcej
20 czerwca 2018

Split Payment i JPK na żądanie

Od lipca 2018 roku przedsiębiorcy staną przed koniecznością tworzenia i wysyłania pozostałych struktur JPK na żądanie organów kontrolnych, a także zyskają możliwość stosowania split payment – mechanizmu podzielonej płatności.

Więcej
05 czerwca 2018

PPlus – zarządzanie projektami

Twoja firma dobrze prosperuje i przynosi zyski? Realizując duże zlecenia, masz świadomość swojej pozycji na rynku i uzyskiwanych przychodów jednak nie do końca potrafisz określić ich źródło? A może Twoja firma w trakcie wykonywania wielotorowych zleceń odnotowuje straty? Jeśli więc w wyniku realizacji złożonych projektów i zleceń masz problem z wyliczeniem i przypisaniem nakładów na poszczególne […]

Więcej
29 maja 2018

Import produktów od zewnętrzych dostawców do Comarch XL

Automatyczny Import kart towarowych wraz z pełnymi opisami, zdjęciami, dostępnością itp.  udostępnionych poprzez API z  firm: Topex, Bradas, EGA, Raw-Pol do systemu  Comarch ERP XL.

Więcej
19 kwietnia 2018

Zarządzanie jedną skrzynką pocztową

Czy zdarzyło Ci się że jedną skrzynkę pocztową obsługuje wiele osób i właściwie nie wiadomo kto przeczytał którą wiadomość? Odpowiedzią na ten problem jest nasz nowy program. Small mail – aplikacja umożliwia zarządzanie jedna skrzynką pocztową przez wiele osób.

Więcej
17 kwietnia 2018

Generator katalogów produktowych

Stworzyliśmy program do automatycznego generowania katalogów produktowych. Aplikacja z produktów dostarczonych do bazy danych generuje katalog w formacie PDF. Bazę katalogu można zasilić z dowolnego systemy sprzedażowego, na przykład Comarch Optima lub Comarch XL.

Więcej